Albatros 4.30

Albatros to owoc 40 letniego doświadczenia w światowej sławy regatach takich jak 60’ Open, Vendee Globe™. Opracowany przez jednego z największych projektantów na świecie pana Jean Marie Finot i jego Grupę Finot z użyciem modelowania cyfrowego i technologii takiej jak ISIS™.

Albatros to mała lekka żaglówka dla jedno lub dwuosobowej załogi, o długości 4,30m z ciężkim mieczem uchylnym, przeznaczona dla tych wszystkich, którzy chcą poznać i czerpać przyjemność z żeglowania z następującymi założeniami

  • Wyjść na wodę łatwo i bezpiecznie
  • Czerpać przyjemność z ekscytującego pływania żaglówką stabilną, solidną i szybką i bezpieczną.

Będący owocem ostatnich ewolucji w obszarze obliczeń, materiałów i technik budowy Albatros jest nowym typem żaglówki mającym ożywić „lekkie” żeglarstwo w krajach gdzie jachting ma duże tradycje jak i w krajach rozwijających się pod tym względem.

Albatros wpisuje się do planu zrównoważonego rozwoju pływając tylko dzięki wykorzystaniu energii wiatru i załogi, nie potrzebując miejsca na postój w porcie.

Ta idea pozwoliła zebrać wyspecjalizowanych partnerów do realizacji tego projektu.

Z nimi będziemy produkować Albatrosa we Francji i Polsce oraz promować na całym świecie.

Albatros jest przewidziany zarówno na morze jak i jeziora. Do pływania rekreacyjnego i regatowego.

Kokpit daje poczucie bezpieczeństwa, jacht jest bardzo tolerancyjny przy zmianie siły wiatru. Lekka konstrukcja w całości z włókna węglowego z węglowym masztem oraz ciężki miecz dają niski środek ciężkości, dzięki czemu jacht jest samo wstający a dzięki komorom powietrznym nie zatapialny.

Albatros 4,30 charakteryzuje się bardzo szerokim kadłubem zoptymalizowanym do pływania w przechyle 7°. Bardzo wąska linia wodna (mimo szerokiego kadłuba) i samoregulujący się miecz pozwalają na dodatkowe zmniejszenie oporu wody. Dzięki tym charakterystykom Albatros wchodzi w ślizg niezależnie od kierunku wiatru.

Albatrosem na Bornholm

Albatros na wodzie

Cena

Zapytanie o cenę tel. +48 602501799

Dane techniczne

Długość całkowita 4.3 m
Szerokość całkowita 1.95 m
Waga całkowita/balast 125/34 kg
Grot 10.2 m2
Fok 4.4 m2
Genaker 17 m2
Zanurzenie min/max 0.38 / 1.22
Załoga 2-3 osoby
Kategoria projektowa "D"
Projektant Grupa FINOT

Galeria